ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4344367
*
nr 434 4367
Spegel
nutida, höjd: 77
Utrop:
100 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 oktober 2006
kl 16:43:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/10 00:54:02
1
150 kr
19/10 09:06:30
2
250 kr
22/10 22:49:59
3
250 kr
22/10 22:55:03
3
300 kr
23/10 05:49:01
4
850 kr
23/10 16:31:54
5
400 kr
23/10 16:32:21
5
500 kr
23/10 16:32:53
5
600 kr
23/10 16:33:24
5
700 kr
23/10 16:38:14
5
800 kr
23/10 16:38:36
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
*
Spegel
nr 434 4367
Spegel
nutida, höjd: 77
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 oktober 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/10 00:54:02 | 1 | 150 kr |
19/10 09:06:30 | 2 | 250 kr |
22/10 22:49:59 | 3 | 250 kr |
22/10 22:55:03 | 3 | 300 kr |
23/10 05:49:01 | 4 | 850 kr |
23/10 16:31:54 | 5 | 400 kr |
23/10 16:32:21 | 5 | 500 kr |
23/10 16:32:53 | 5 | 600 kr |
23/10 16:33:24 | 5 | 700 kr |
23/10 16:38:14 | 5 | 800 kr |
23/10 16:38:36 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45